Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi MAHÇİÇEK, kentte faaliyet gösteren 40 Amatör Spor Kulübünden 1000’i aşkın sporcuya, antrenmanlarda ve müsabakalarda kullandıkları malzemelerle destek verdi.

5

Törende konuşan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ekrem Karaoğlan amatör spor yapan gençlerin her türlü takdiri hak ettiklerini söyledi. Başkan Mahçiçek ve ekibinin de maddi ve manevi anlamda sporcu gençlerin yanında olmasının kendileri açısından mutluluk verici olduğunu dile getiren Karaoğlan, Başkan Mahçiçek’e desteklerinden dolayı teşekkür etti.

8

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, tüm sporculara başarılarla dolu bir sezon geçirmeleri temennisinde bulundu. Başkan Mahçiçek, “Sporcularımız ve gençlerimizle bir olduğumda kendimi daha genç hissediyorum. Bizim çocukluğumuzda Batıpark’da sahamız vardı, mahallemizin de Fidanspor isminde bir takımı vardı. Amatör spor çok ayrı bir değer. Doğru dürüst bir ayakkabımız yoktu, saha kenarında çivilerin ayağa batmaması için çekiçle örslerlerdi. Saha zaten çamurdu ve sporcuların çamur olmayan hiçbir yeri yoktu. Devre arasında ağzı sulandıralım diye yarım limon olurdu. Duş derseniz zaten yoktu, paramız varsa hamama giderdik. Ne günlerden buraya geldik. Şimdi çok şükür her şeyimiz var. Devletimiz, belediyelerimiz hemen her alanda sporcularımızın yanında” dedi.

7

Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz da, Başkan Mahçiçek’e teşekkür ederken, “Bu yardımın yapılmasında emeği geçen başta belediye başkanımız, başkan yardımcılarımız ve ekibine teşekkürlerimi sunuyorum. Dağıtımı yapılan malzemelerin Kahramanmaraş gençliğine, futbol kulüplerimize, sporcularımıza hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

 Konuşmaların ardından malzemeler kulüp idarecilerine ve sporculara teslim edildi.

1

2

2

4

6

9