26 Ağustos 2021 tarihinde ASKF’ lerimize ve Futbol İl Temsilciliklerine Whatsapp’ dan ilettiğimiz bilgilendirme ile 14 yaş altı çocuklarımızın aşı programına alınmadıkları için U14 kategorisi yerel liglerinin başlatılması ertelenmişti. Geçen süre içinde 14 yaş ve altının aşılanma programı başlatılmış olup halen devam etmektedir. Bu gelişme sonrası bu yaş kategorisinde lig hazırlığı yapan bir çok kulübümüz futbolcularını aşılatmaya başlamıştır. Bu sürecin tamamlandığı düşüncesiyle U14 yaş kategorisinde lig düzenlemesiyle ilgili ASKF Başkanlıkları ve Futbol İl Temsilcilerimiz kulüplere gerekli duyuruyu yaparak 2021 yılı Aralık ayı başından itibaren U14 Statülerini onay için TFF Amatör İşler’e gönderebilirler. Statünün onayından sonra U14 yerel ligleri başlatılabilir.
U14 yerel ligleri amatör büyükler U18 ve U16 liglerinde uygulaması halen yapılan ‘’ Yerel Amatör Lig müsabakalarında Covid-19 Salgını Nedeniyle Uygulanacak Tedbirlere ilişkin Esaslar ‘’ doğrultusunda olacaktır.
Amatör Futbol Liglerinde Uygulanacak Esaslar Kitapçığımızda U14 yerel ligleri sonuçlarının Federasyona en son bildirim tarihi 14 Mart 2022 olarak duyurulmuştu. Erteleme sonrası U14 yerel liglerinin en son bildirim tarihi 06 Haziran 2022 olarak kararlaştırılmıştır.
 
Covid-19 salgınının seyri ve yetkili kuruluşların onay vermesi halinde U14 yaş kategorisi Türkiye Şampiyonasının yapılıp yapılmayacağına karar verilecektir.
Kulüplerimizin Bilgisine.